מכירת נכס באמצעות נאמן במכרז

במקרים רבים מכירת דירה באמצעות מכרז מעלה את הסיכויים לקבלת תמורה גבוהה עבור הדירה, ביחס לשווי השוק הריאלי שלה

חייג עכשיו

076-5499959

אתם מוכרים דירה ומעוניינים להשיג תמורתה מחיר גבוה? מן הסתם תפנו למתווך או תציעו אותה למכירה באחד האתרים או הלוחות. אחת האפשרויות הפחות מוכרות לציבור הרחב, אף שהיא עשויה למקסם את שווי הנכס ולהשיג עבור המוכר את המחיר הגבוה האפשרי בשוק, היא "מכירה במכרז באמצעות בא כוח".

להליך זה יתרונות לא מועטים: בהליך של מכירה במכרז הדירה מוצעת למכירה בעיתונות ובמדיה באינטרנט. במודעה מוזמן הציבור הרחב להציע לעורך הדין המייצג את הבעלים של הדירה להציע הצעות, תוך ציון מועד ושעה לביקור בדירה. העברת האחריות על מכירת הדירה לבא הכח מצמצמת את הצורך בהתעסקות בעל הדירה עם הליך המכירה.

יתרון נוסף הוא יעילות ההליך: הליך המכירה מתבצע באופן יעיל וללא בזבוז מיותר של משאבים, היות שמסמכי המכרז מוצגים לציבור המציעים עוד טרם ההתקשרות הצפויה, כשכמעט ולא מתנהל משא ומתן על המחיר או על תנאיה השונים של העסקה (כל עוד היא הוגנת). נוסחו של הסכם המכר שנמסר למציעים הוא בדרך כלל הנוסח שייחתם בסוף ההליך.

ויש גם חיסכון בעלויות: הואיל ובהליך זה מתייתר הצורך במתווך, נחסך מהמוכר תשלום שכר טרחה למתווך בשיעור המקובל בשוק, של 2% מערך הנכס בתוספת מע"מ. בנוסף לכך משרדנו מתמחה בצמצום תשלומי המס (מס שבח) הניסיון מלמד כי במקרים רבים מוכרי נכסים שבחרו בייצוג שלנו חסכו עשרות ואף מאות אלפי ש"ח בתשלומי מיסים שהיה עליהם לשלם במקרה בו הייתה מתבצעת מכירה ודיווח סטנדרטי לרשויות המס. למרבה הפליאה למרות האפשרויות המעוגנות בחוק לחסוך סכומים מהותיים במס רוב עסקאות למכירת דירות מגורים מדווחות באופן זה.

היתרון המשמעותי ביותר בהליך המכירה באמצעות מכרז באמצעות משרדינו הוא העלאת הסיכויים לקבלת תמורה גבוהה עבור הדירה, ביחס לשווי השוק הריאלי שלה. אחד ההסברים לכך שהתמחרות עשויה להוביל לקבלת תמורה גבוהה כזו, היא העובדה שהמציעים פועלים בהליך כזה מתוך "שנאת הפסד", ולא בהכרח באופן כלכלי.

במלים אחרות, המציעים מונעים מתוך חשש מהחמצת הזדמנות שאדם אחר עשוי לזכות בדירה במקום המציע. במצב זה, שבו מציע החושש מהפסד במכרז לטובת אחר רואה בהפסד כזה "רווח שהוחמץ", הוא יזכה אולי במכרז – אבל במחיר שלעתים גבוה משווי השוק האמיתי של הנכס. זאת, מכיוון שבתהליך ההתמחרות מציע כזה מעלה שוב ושוב את מחיר הדירה, כדי להבטיח את זכייתו בדירה.

לאור האמור, מפתיע כמה מעטים הם מוכרי הדירות הבוחרים למכור את דירתם בדרך זו. מעבר למקסום שווי הדירה, הרי שמכירה במסלול זה מבטיחה הליך נקי ממשא ומתן מייגע, ומחייבת את המציע לעמוד מאחורי הצעתו באמצעות ערובה (שיק בנקאי) לקיום התחייבותו במחיר שהציע במכרז.

מעוניין לשמוע פרטים נוספים על מכירת נכס בנאמנות באמצעותנו?

השאר פרטים ונחזור בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן